Akira
2019-et írunk. 31 évvel a III. világháború után, Neo Tokióban a motoros bandák harcától, és a kormány politikája ellen tüntető tömegektől (plusz az őket felügyelő rendőröktől) zajosak az utcák.
A történet középpontjában az egyik ilyen motoros galeri tagjai, Kaneda és Tetsuo állnak. A két kamasz egy csapathoz tartozik ugyan, de kapcsolatuk korántsem nevezhető barátinak. Kaneda a banda vezére, emberei hallgatnak a szavára, felnéznek rá. Ezzel szemben Tetsuo egy rakás szerencsétlenség, társai kinevetik, és gyakran szorul mások segítségére.
Egy alkalommal, amikor a Bohócok bandájával kerülnek összetűzésbe, Tetsuo elgázol egy furcsa kinézetű kisfiút, akit a fél hadsereg próbál előkeríteni. A félájult motorost és a - balesetet egyetlen karcolás nélkül megúszó - fiút helikopterre rakják, és elszállítják.
A valódi bonyodalmak csak azután kezdődnek el, amikor Tetsuo magához tér, és egy szigorúan titkos katonai kísérlet közepén találja magát. Az elgázolt kisfiúról kiderül, hogy két társával együtt különleges képességekkel rendelkezik, és a hadsereg rajtuk is kísérleteket folytat.
Mire a sztori végére érünk, Tetsuo olyan fizikai és pszichikai átalakuláson megy keresztül, hogy a teljes hadsereg bevetése sem elegendő a megállítására. Kaneda pedig, aki Tetsuo felkutatására indul, a megmentő szerepéből ellenséggé lényegül át, így végül kénytelen megmérkőzni volt társával. (Harcuk következtében a fél város a földdel válik egyenlővé.)
Az Akira egy nem túl könnyen emészthető, meglehetősen borús hangulatú, vérbeli cyberpunk anime. Egyes vélemények szerint a manga elolvasása nélkül nem is érdemes megnézni, mert úgy sem értjük meg. Én nem osztom ezt a véleményt, bár tény, hogy a manga jóval kidolgozottabb, és sokat segíthet a sztori értelmezésében.
Forrás: Animeaddicts.hu
|